Yaza Formda Girmek İçin Önerileri

Yaza formda girmek sandığınız kadar zor değil. Kış mevsiminde aldığınız kiloları hızlı bir şekilde ve sağlıklı olarak vermek için sadece günlük rutin içinde bir kaç ayrıntıya dikkat etmeniz gerekecek.

1- Yaza formda girmenin en önemli yollarından biri de; sağlıklı beslenmek. Yağlı ve işlenmiş gıdalarla değil tamamen doğal olan gıdalarla beslenerek yaza formda girmenin ilk adımını atmış olacaksınız. Sebzeler ve meyveler fit olabilmeniz için size yardım edecek yiyeceklerin başında geliyor.

saglikli-beslenme-onerileri-yaza-formda-girmek-için-nasıl-beslenilir

2- Yaza formda girebilmek için yediğiniz porsiyonlara dikkat edin. Yediğiniz yemek her ne olursa olsun asla iki tabak yemeyin. Önemli olan mideyi tıka basa doldurmak değil gerektiği kadar vitamini vücuda alarak değerleri normalde tutmaktır. Tıka basa doymaya kalkarsanız kilo vermek yerine hızlı bir şekilde kilo alırsınız.

yaza_formda_girme

3- Yaza formda girerken beslenme düzeninize dikkat etmenin yanı sıra bol su içmeyi unutmayın. Ne kadar su içerseniz metabolizmanız o denli düzgün çalışır. Suyu az tüketmek kadar çok tüketmek de zararlıdır. Bunun için önerilen su bardağı miktarı 8 yada 10 adettir. Güne bir bardak suyla başlamak metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar.

16611614_l-620x330

4- Formda kalmanın en önemli yollarından biri de; spor yapmak. Gün içinde yapacağınız bir saat spor sizi yaza daha fit sokacaktır. Yaz mevsimine fit girebilmek için yağ yakıcı spor egzersizleri yapmayı unutmayın. Bir çok spor eğitmeninin internet sitelerinde verdiği herhangi bir egzersizden faydalanabilirsiniz.

yaza-formda-girmek-icin-oneriler-758x380

5- Yaza fit girmenizi sağlayan bazı içecekler sebze ve meyve sularından meydana gelir. Yağ yaktırıcı özelliğe sahip olan içeceklerden faydalanarak yaz mevsimine daha fit girebilirsiniz. Bu meyvelerin posasından arınmış hali kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

indir

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*