Saçlar İçin Bal ve Yumurta Sarısı Maskesi

Farklı maske tipleri hakkında bilgilendirme yapmaya devam ediyoruz. Son zamanlarda sıklıkla ön plana çıkan ve az kişi tarafından denenen bal ve yumurta sarısı maskesi hakkında bilgilendirme yapmaya çalışacağız. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için sizler için hazırladığımız web sitemizi ziyaret edebilir yada dilerseniz forum bölümünden sorular sorabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım…

Bal ve Yumurta Sarısı Maskesi

Bal ve yumurta sarısı maskesi yağlı saçlar üzerinde dikkat çekici etkiler meydana getiren doğal bir maske olarak karşımıza çıkar. Üstelik bu maske ile sadece saçlardaki yağlar değil, aynı zamanda saçlarda kaliteli bir görünüm ortaya çıkar. Maske ile saçlarda istenen sonuçların elde edilmesi için balın organik olanının seçilmesi gerekir. Organik kullanılarak hazırlanan maskeler daha faydalı olacaktır.

Bal ve yumurta maskesi için gerekli malzemeler;

  • Kısa saçlar için 1, uzun saçlar için 2 adet yumurta sarısı
  • 2 çay kaşığı kadar bal (organik bal tavsiye edilir)

Bal ve yumurta maskesinin hazırlanışı;

İlk olarak yumurta ve bal uygun bir kap içerisinde yumurta sarısı köpürünceye kadar karıştırılır. Bunun ardından elde edilen karışım parmak uçları yardımıyla masaj yapılarak saç derisine uygulanır. Ayrıca saçların diplerinden uçlarına kadar da karışımın uygulanması ihmal edilmemelidir. Bu şekilde 30 dakika kadar saç derisinde ve saçlarda bekletilen karışım, yeteri kadar beklenmesinin ardından şampuan ile saçlardan arındırılır.

Saçların maskeden arındırılmasından sonra saç derisinin de aynı işlemden geçmesi gerekir. Bunun için saç derisinin limonlu su ile durulanması yeterlidir. Yaklaşık olarak 4 litre kadar su içerisine 2 adet limon sıkılır. Saçların limonlu su ile durulanmasının ardından tekrar şampuan ile yıkanmasına ihtiyaç yoktur. Son olarak limonlu su ile saçlarınızı yıkadığınızda saç renginizin birkaç ton kadar açılmaması için güneşe çıkmamanız tavsiye edilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*