Mayıs Ayında Gidilecek Balayı Yerleri

Ülkemizde tatil başlangıcı olarak geçen zaman aralığının dışında olduğu için mayıs ayında gidilecek balayı yerleri hakkında net bir konuya eğilmek pek mümkün olmuyor. Sizler için az bilinen yada mayıs ayında az tercih edilen balayı yerlerini bir araya topladık.

Yurtdışına Gitmeli mi?

Mayıs ayında şezlonga uzanıp denizin tadını çıkarmak istiyorsanız bu konuda ülkemizde size sunabileceğimiz hiçbir lokasyon bulunmuyor ne yazık ki… Balayı tatili dendiğinde aklınıza deniz & kum & güneş üçlüsü geliyorsa yurtdışı rezervasyon için uygun bir tur şirketi ile görüşebilirsiniz. Tabi ki böyle bir konu başlığında öncelikle dikkat etmeniz gereken ne istediğinize erken karar vermenizdir. Bu sebepten tur şirketine başvurmadan önce gitmeyi düşündüğünüz ülkeler hakkında da araştırma yapabilirsiniz.

Biz de Kumsal Yok mu

Açıkçası mayıs ayı bizim ülkemizde tatil aralıkları içerisinde yer almadığı için (ocak sonu – şubat başı ve haziran – eylül arası dışında kaldığı için) Marmaris, Alanya, Çeşme, Kuşadası ve  hatta Bodrum’da dahil olmak üzere aradığınızı bulamayabilirsiniz. Hal böyle olunca size önerimiz daha çok kültür turlarına yoğunlaşmanızdır.

İlle de Termal Olsun Derseniz

Eskiden kafamızda oturan termal otel düşüncesi son yıllarda ciddi anlamda yıkıldı. O sebepten termal otelleri turistik olarak değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Nevşehir – Kozaklı, Denizli – Pamukkale, Bolu, Afyon, Balıkesir – Gönen, Yalova ve Kütahya’da pek çok 5 yıldızlı otel gerçek bir tatil vaat etmektedir. Bu sebepten değerlendirilebilir.

Kültür Turlarını Unutmayın

Bu konu başlığında da çok farklı rotalar çıkarılabilir. Nevşehir – Kapadokya son zamanlarda taş otellerin ön plana çıktığı ve eşi benzeri olmayan bir tatil seçeneği sunabilir. Bunun dışında Karadeniz’de Tirebolu’dan başlayarak Artvin’e kadar devam eden bir Doğu Karadeniz turu yapabilirsiniz. Bu arada Mayıs ayında Karadeniz yaylalarının hala soğuk olacağı da unutulmamalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*