Hamilelikte Kilo Alma Aralığı

gebelik

Hamile bayanların hamilelik esansında dikkat ettikleri bir konuda ne kadar kilo alınacağıdır. Bazı bayanlarımız bu duruma aldırmayıp, hamilelikte fazla kilo alabiliyor. Daha sonra onları vermek için senelerce uğraşıyor. Oysa hamilelikte ne kadar kilo alımı doğru olur, bunu bilirsek kilo artışlarımızı doğru beslenme ile kontrol edebiliriz.

Hamilelikte ne kadar kilo almalısınız?

Uzman doktorlar hamilelikte ne kadar kilo almalıyız sorusuna cevabı 8 ile12 kilo arasıdır. Fazla kilonuzun olmaması doğumun daha kolay olmasını sağlayacaktır. Bunun yanında doğumdan sonra kilolarınızı daha kolay verebilirsiniz.

Hamilelikte hem kendiniz için hem de bebeğiniz için doğru beslenmeniz şarttır. Kesinlikle çevrenizde, “İki canlısın daha fazla yemek ye!” diyenlere asla kulak asmayın. Uzmanlarda bu konuda uyarıp, asla böyle bir durumun olmadığını, sadece kendi kalori ihtiyacınızın 300 kalori fazlasını alarak bebeğinizi sağlıklı beslemiş olacağınızı belirtiyor. Eğer bu konu sizi rahatsız ediyorsa, bir diyetisyenden yardım alarak neler yemeniz gerektiği konusunda bilgi alabilirsiniz. İyi bir diyetisyen sizin bu endişelerinizi ortadan kaldırarak, sizinle beraber hamilelikte ne kadar kilo alabileceğinize yardımcı olacaktır.

Gebelik esnasında, hamilelikte beslenme konusuna dikkat etmeli; kaldıki yanlış beslenme mide yanması ile sonuçlanabilmektedir ve bu konuda yardım almak için herşeyden önce doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Sizlerde sitemize üye olarak ne kadar kilo aldığınızı yorum yaparak belirtebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*