En Güzel Tarak Modelleri

Tarak çeşitleri kimi zaman saçlara olan faydası kimi zaman ise dış görünüşleriyle kadınları cezbeden saç aksesuarlarından biridir. Tahta taraklar, dışı işlemeli bakır taraklar, antika görünümlü taraklar en güzel tarak modellerini oluşturur.

1- Tahta Tarak Modelleri 

Tahta tarakların saçlara olan faydasını bilmeyen yok. Tahta taraklar saçlarda sürtünme kuvvetini minimize ettiği için kırılmanın önüne geçer. Tahta tarak kullanarak saçlarınızı tararsanız uçlardaki kırılmanın daha az olduğunu göreceksiniz. Tahta tarak türleri her saç tipi için uygun olan tarak modellerindendir.

IMG_1183

2- Antika Tarak Modelleri 

Antika taraklar arasında yer alan tarak seti dış görünüşü ile kadınların ilgisini çeken modeller arasındadır. Dış kısmında çeşitli işlemeler yer alan set içinde; tarak ve ayna çeşitleri yer alır. Bu tip taraklar daha çok estetik yönü ile tercih edilir. Genellikle makyaj masalarının vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alır.

antika-akır-mavi-ayna-tarak-seti

3- Tangle Teezer Tarak Modelleri 

Tangle Teezer tarak modelleri son günlerin popüler tarak çeşitleri içinde yer alıyor. Bu tarakların en büyük özelliklerinden biri de; saçların daha kolay açılmasını sağlamak. Saçlarınızı taradıktan sonra saç tellerinizin daha parlak görünmesini sağlayan Tangle Teezer saç tarakları çeşitli renkleriyle bir çok alternatif sunuyor. Saçlarını acısız bir biçimde taramak isteyen kadınların yanlarından ayıramadıkları taraklar arasında bulunuyor.

images

4- Bakır Görünümlü Tarak Modelleri 

bakır görünümlü tarak modellerinin üzerinde çeşitli desenler yer alır. Sapları ile bakır özellik sergileyen ayna ve tarak ikilileri masalarınızın üzerini süsleyen saç ürünlerinden biridir. Uç kısmı daha çok fırçayı andıran bu taraklar işlevselliğinden çok; görselliği ile ön plana çıkar.

sedef-ve-bakırdan-yapılmış-sade-antika-ayna-tarak-setleri

5- Renkli Tarak Modelleri 

Taraklar içinde renkleri ile öne çıkan modellerden biri de; tavus kuşu desenli tarak modelleri. Mavi gibi pastel renk tonlarından meydana gelen desenli taraklarda yine fırça tipli bir tarak ve ayna yer alıyor. Tavus kuşu ve çiçek desenlerinin yer aldığı tarak seti yine görsellik olarak sizi büyüleyecek taraklar arasında bulunuyor.

antika-tavus-kuşu-figürlü-ayna-tarak-seti

1 yorum

  1. Merhaba yazınızı okudum ben uzun zamandır kıl yapısında olan bir saç fırçasi arıyorum .Çocukluğumda bir evde gördüğümü anımsıyorum böyle bi set içinde vardı sanırım aynası tarağı. Saçı kirmayacagini düşündüm bu sebeple arıyorum ancak piyasada yok .Bu konuda bilginiz varsa paylaşmanızı rica ederim.
    İyi gunler

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*